Hokejisté Zlína opět vyhráli a získali třetí bod v sérii se Vsetínem!

Zlínští Berani v dalším finálovém dramatu potřetí v řadě srazili Vsetín a už jsou jen jediný krok od baráže! Na dnešním triumfu měl kromě tradičně výborného Daniela Hufa lví podíl i forward Tomáš Pospíšil, jenž vsítil dvě parádní branky!

Berani začali zápas aktivně, rychle si taky vybojovali přesilovou hru. Ještě před tím se prosmýkl do slušné šance po levém křídle Lang.Pak už se Husa postrkal s Česánkem a žlutomodré čekala první početní převaha. Ta nebyla vůbec špatná, Berani svého soupeře párkrát slušně zmáčkli!

I přes to, ale nakonec jako první skóroval soupeř… Hryciow prostrčil kotouč na Jana Bergra a ten úspěšně tečoval za Hufova záda.

Zápas byl už v první třetině pořádně vypjatý, v krátké rozmíšce se zjevil třeba Sedlák. Po strkanici Kindla s Bergrem už sudí vylučovali, oba borci dostali dvě minuty za hrubost. Do konce periody ještě prověřil Žukova důrazný Köhler, do výborném pozice se po s skvělé práci Stanislava Sadovikova dostával Mikuláš Zbořil. Zatím bez úspěchu.

Prostřední část hry jednoduše stála za to! Už po pár minutách se až před brankáře proháčkoval Tomáš Pospíšil a nemýlil se. Zimní stadion Luďka Čajky vybuchl radostí, krásná individuální akce znamenala vyrovnání - 1:1. Za chvíli mohlo být ještě lépe, v přečíslení 2 na 1 se snažil prosadit Darek Hejcman, tentokrát to ale nevyšlo.

Za dalších pár vteřin bylo bohužel vyrovnáno. Vsetín šel do přesilovky, Radek Číp si sjel až před bránu a dorazil puk za už bezmocného Daniela Hufa. Hosté měli v následujících minutách více ze hry, nicméně opět udeřili žlutomodří! Zbořil parádně vysunul Petra Mrázka do přečíslení, zlínský kanonýr zamířil a trefil naprosto přesně!

Zápas byl i nadále vypjatý, pošťouchal se třeba Novotný s Hryciowem. Hra čtyři na čtyři branku nepřinesla, nicméně krátce po jejím skončení se Berani přeci jen prosadili. Tomáš Pospíšil dostal na levé straně trestuhodně mnoho prostoru, zamířil a opět parádně trefil – 3:2.

Ve třetí třetině hosté ze Vsetína přidali. Nejprve tedy zažil nepříjemný střet Daniel Gazda, jenž šel po zásahu do zubů na ošetření. Nevylučovalo se. Právě tento moment vyvolal za chvíli i potyčku Talafy s Jonákem. VHK si pak zahrál i přesilovou hru, kterou ale Berani relativně v klidu zvládli i s už vracejícím se Danielem Gazdou. Vsetín zahrozil alespoň nahozením, které tečoval Rob. Za Zlín naopak pálil z dobré pozice Kratochvíl, za Žukovem cinkla tyčka.

Berani pak ubránili i další oslabení, do jedné střely obětavě skočil Luža, další pokus zablokoval Gazda. Vsetín se nevzdal, pálil Hořanský, Říha nebo Rob. Vše skvěle vyřešil brankář Huf, jenž podal opět výtečný výkon a svůj tým držel.

Minutku před koncem pečetil žlutomodrou výhru přes celé hřiště Petr Kratochvíl – 4:2. Berani vyhráli i druhý domácí zápas, na zimním stadionu Luďka Čajky zůstávají v play off stoprocentní a mají finálový mečbol! Ten mohou stvrdit v sobotu od 17:00 na Vsetíně. Ve hře už je postup do baráže!

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín):Myslím si, že jsme měli slušný začátek, hned jsme mohli proměnit tři slibné šance a jít do vedení. Pak jsme bohužel nepokryli hráče mezi kruhy. V začátku druhé třetiny jsme srovnali, poté jsme se ale zbytečně nechali vyloučit. Byl tam sporný gól z brankoviště, těžko říct, ještě se na to podíváme. Naštěstí jsme proměnili další šance a už jsme to ubránili, hráli jsme dobře dozadu a pohlídali si to. Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme v utkání dvakrát vedli a myslím si, že jsme byli o kousek lepším týmem, především v pohybu. Bohužel jsme udělali dvě chyby, které jsme dva, možná tři měsíce neudělali. No, a dneska jsme je udělali, dostali jsme dva góly a už jsme se těžko vraceli do zlínského brankoviště. Samozřejmě, hlavním rozdílem je produktivita.