Mladí Berani absolvovali svazové testy. Všechny kategorie obstály, deváťáci patřili k nejlepším
Profilovka
10. 07. 2024.

Každoroční celorepublikové srovnávací testy organizované Českým svazem ledního hokeje na konci června absolvovaly výběry zlínské Akademie. Svou kondici a motorické dovednosti mladí Berani v areálu v Ostravě porovnali s ostatními extraligovými kluby z celé republiky a v silné konkurenci se rozhodně neztratili.

Svazové testy byly opět rozděleny do kategorií U15, U17 a U20, do Ostravy tak odcestovali žáci devátých tříd, dorostenci a junioři. A v celorepublikovém srovnání zlínskou Akademii reprezentovali více než obstojně. Testy se skládaly z řady disciplín, konkrétně z agility testu Illinois, skoku z místa, shybů, vytrvalostního běhu na 1 500 metrů a pro dorostence a juniory také bench-press a sprintů na 3 x 200 metrů.

Fantasticky se na testech prezentovali naši deváťáci, kteří dominovali především v běžeckých disciplínách. V testu Illinois tak obsadili druhé místo, ve vytrvalosti na 1 500 metrů pak byli dokonce nejlepší z celé republiky! V celkovém pořadí všech disciplín pak nejmladší výběr zlínské Akademie skončil z třicítky účastníků třetí, jen těsně za soupeři z Plzně a Brna.

Výbornou fyzickou připravenost ukázali také naši dorostenci, mezi jejich nejsilnější stránky rovněž patřily běžecké disciplíny. Na 1 500 metrů zaběhli svěřenci trenéra Lubomíra Vosátka v průměru třetí nejlepší čas, ve sprintech na 3 x 200 metrů pak skončili čtvrtí. Dařilo se jim také v kategorii skok z místa, v němž obsadili druhou příčku. V celkovém pořadí pak z dvaceti účastníků zlínským dorostencům patřilo osmé místo.

Mezi lepší polovinou extraligové tabulky se v testech umístila také zlínská juniorka. Ta byla silná zejména v hokejové části testu Illinois, v níž skončila třetí, do lepší poloviny pořadí ale patřila také v běžeckých a skokanských disciplínách. V celkovém pořadí šestnáctičlenné konkurence Berani obsadili sedmé místo.