Naletěli podvodníkům, kteří projevili zájem o nabízené zboží.
Začátkem měsíce února kontaktoval prostřednictvím e-mailu dvaapadesátiletou ženu z Uherskohradišťska údajný zájemce o koupi zrcadla, které nabízela na internetovém portále. V rámci následné komunikace získal od prodávající na podvržené webové stránce tuzemské banky přístup k platebním údajům karty, díky kterým následně provedl jedenáct odchozích plateb v celkové výši sto tisíc korun. Platil tak do té doby, než se podařilo účet zablokovat, čímž se zabránilo odchodu dalších dvou neoprávněných plateb přesahujících dvě stě tisíc korun.
Podobnou zkušenost získal osmačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který přes inzertní portál nabízel kolečkové brusle. Prostřednictvím sociálních sítí se mu ozval zájemce s tím, že požaduje zaslání bruslí kurýrem. Vychytralý podvodník poté přeposlal prodávajícímu smyšlené stránky kurýrní společnosti, odkud získal přístupové údaje k jeho platební kartě. Nyní již podvodníkovi nic nebránilo k tomu, aby provedl transakci za bezmála devadesát tisíc korun.
V obou případech tak pachatelům hrozí za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až 8 let za mřížemi.
9. února 2023, por. Radomír Šiška, DiS.